Mleczna obsesja Kleopatry

Nadal uważa się, że najpiękniejszą wśród starożytnych kobiet byłą Kleopatra. Wizerunek znamy jedynie z monet, ale tak naprawdę nadal mówi się o tym, że była najpiękniejsza. Udało się jej uwieść między innymi Juliusza Cezara oraz Marka Antoniusza. Co ciekawe uznaje się ją za autorkę pierwszej książki na temat kosmetyki. Do dziś nie zachowała się w całości, ale mamy sześć części, gdzie znajdują się przepisy na balsami do ciała, olejki oraz pudry. Kleopatra stosowała w swoich przepisach zioła i olejki, znajdziemy jednak różne inne dziwne składniki jak palone zęby konia czy odchody myszy.

Kleopatra ubóstwiała mleko.

Uważała, że to ono daje szansę na gładką oraz jędrną skórę, dlatego regularnie odbywała mleczne kąpiele. Najbardziej ceniła ośle mleko. Codziennie dojono dla niej 700 oślic, by było odpowiednio duża ilość mleka do kąpieli. Kleopatry mleko do kąpieli Mleczną kąpiele na wzór Kleopatry można było przygotowywać w różny sposób. Obecnie można mówić o trzech stosowanych rozwiązaniach. Mleczno miodowa rozkosz Składniki: 2 l mleka 300 ml miodu suszone skórki pomarańczy Wszystkie składniki wlewamy do wody i mieszamy. Zamiast skórek pomarańczy można użyć suszonych płatków kwiatów.

Mleczno szałwiowy koktajl

Składniki: 100g szałwii maślanka olejek eteryczny (opcjonalnie) Szałwię zalewany 1 litrem wrzątku i pozostawiamy do naciągnięcia na 10 minut. Do naparu wlewamy litr maślanki i dodajemy kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

Eliksir Kleopatry

Składniki: 2 szklanki mleka w proszku 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej 1/2 szklanki sody oczyszczonej 10 kropli olejku eterycznego (opcjonalnie) Wszystkie składniki należy wymieszać i skropić olejkiem eterycznym.

Całość musi spędzić 24 godziny w zacienionym miejscu. Po tym czasie składniki się przegryzą i będzie można je zastosować w ramach relaksującej kąpieli. Kleopatra uważała, że to mleko daje jej szansę na nawilżenie skóry oraz wyjątkową jędrność. Mleko ma proteiny, witaminy czy kwas mlekowy, który będzie złuszczał delikatnie martwy naskórek. W mleku będzie także witamina C, która sprzyja syntezie włókien kolagenowych a więc działa ujędrniająco na skórę. Do tego dołączyć można miód, który także doskonale nawilża skórę oraz czyni ją gładką. Może działać antyzapalnie i będzie niszczyć podrażnienia.

Egipcjanie jak się wydaje rozumieli, że miód będzie pomocny w walce ze zranieniami a więc wykorzystywano jego właściwości do leczenia. Dodatkowo wspiera on krążenie krwi i będzie bogaty w minerały. Taką dużą popularnością cieszy się również kąpiel w mące ziemniaczanej, która będzie redukować wypryski oraz ukoi oparzenia skóry. Można wprowadzić również ałun, który będzie gwarantował na działanie ściągające oraz antyseptyczne, niszczy bakterie, grzyby działa przeciwzapalnie.

Ałun to taki składnik, który od wieków jest bardzo popularny i był bardzo chętnie wykorzystywany w różnorakich sytuacjach. Dzięki niemu można poradzić sobie ze skaleczeniami. Okazuje się, że obecnie wielu mężczyzn korzysta z ałunu po goleniu, gdy pojawiają się niewielkie skaleczenia.

Story Page