Farbowanie włosów henną bez tajemnic

Wiele kobiet marzy o zmianie koloru włosów, obawia się jednak, że farba doprowadzi do ich zniszczenia. Na szczęście, nie jest to wcale problem, z którym nie można się uporać. Istnieje środek, który znakomicie podkreśla naturalny odcień włosów, na takie bowiem miano zasługuje henna.

Henna to arabska nazwa krzewu znanego w Polsce również jako lawsonia inermis. Wytwarza się z niego naturalny barwnik, dla którego charakterystyczny jest lekko czerwony kolor. Henna, której używa się do farbowania włosów, jest z kolei wytwarzana z liści, które są osuszone i sproszkowane. Uzyskany w ten sposób proszek można aplikować wprost na włosy, choć znajduje on zastosowanie również podczas tworzenia nietrwałych tatuaży. Istnieje wiele argumentów, które przemawiają za farbowaniem włosów henną, najpoważniejszy mówi zaś o tym, że mamy w jej przypadku do czynienia z naturalnym produktem pochodzenia roślinnego, nie musimy więc obawiać się sztucznych składników stanowiących zagrożenie dla włosów. W zamian możemy liczyć na naturalny kolor włosów, wzmocnienie i regenerację włosów zniszczonych, nadanie włosom zdrowego blasku i utrzymywanie się nawet przez trzy miesiące. Co ważne kolor blaknie stopniowo, co sprawia, że zachodzące zmiany są trudniejsze do zauważenia.

Henna może być stosowana do ukrywania siwych włosów, a choć liście henny pozwalają na uzyskanie naturalnej czerwonej barwy, z powodzeniem można je łączyć z innymi składnikami, co sprawia, że mamy do czynienia z szeroką gamą kolorów do farbowania. Henna może być tez używana tak często, jak jest to konieczne, czego nie można powiedzieć o innych farbach do włosów. Tu warto podkreślić, że w momencie, w którym decydujemy się na użycie henny nie ograniczamy się wcale do wykorzystywania skutecznego produktu pochodzenia naturalnego. Wcale nie mniejsze znaczenie ma to, że pomagamy naszym włosom, nie niszczymy ich bowiem tak, jak ma to miejsce przy wykorzystywaniu farb komercyjnych.

Henna nie ogranicza się zresztą wcale do koloryzowania, po jej użyciu można bowiem zauważyć, że włosy są nie tylko mocniejsze, ale i zdecydowanie bardziej lśniące. Okazuje się też, że lepiej niż w innych okolicznościach funkcjonują gruczoły łojotokowe, które znajdują się na skórze głowy, a w związku z tym również łupież staje się przypadłością mniej dokuczliwą. Henna jest zresztą rozwiązaniem, które wykorzystuje się już od stuleci z powodzeniem wykonując za jej pośrednictwem koloryzację skóry, brwi, włosów oraz rzęs. Kobiety od zawsze dbają o piękny wygląd, a po hennę sięgały już w tych czasach, w których do dyspozycji miały wyłącznie skarby natury.

Sposób przygotowania henny wcale nie jest skomplikowany

Najlepiej, gdy mikstura jest przygotowywana wieczorem, a następnie przykrywana folią i odstawiana na noc. Pozwala to na bardziej efektywne uwalnianie barwnika. Henna sprawdza się nie tylko w przypadku włosów brązowych i czarnych, ale również tych w kolorze ciemny blond. Oczywiście, jeszcze przed farbowaniem dobrze jest przeprowadzić test na niewielkim kosmyku. Pozwala to upewnić się, że kolor będzie nam rzeczywiście odpowiadać.

Story Page