Laserowe usuwanie włosków: 12 rzeczy, które musisz wiedzieć przed rozpoczęciem leczenia

Jeśli zastanawiasz się nad laserowym usuwaniem owłosienia, to warto się uczyć. Wiem, że łatwo jest dać się zwabić obietnicą życia bez ścierniska, ale tak ważne jest, aby najpierw przeczytać o faktach (i efektach ubocznych), aby upewnić się, że leczenie jest odpowiednie dla Ciebie. Istnieje tak wiele różnych opcji, jeśli chodzi o usuwanie owłosienia, od woskowania do nawlekania i golenia do pęsetowania, ale laserowe usuwanie owłosienia jest jedną z niewielu opcji, które oferuje bardziej trwałe podejście do pozbycia się owłosienia ciała (jeśli chcesz też).

Poszedłem pod laser (w nazwie w badaniach, obvs) i oto czego się nauczyłem...

1. PROCES BRZMI BOLEŚNIE, ALE NIE JEST ŹLE

Dr Daron Seukeran, Dyrektor Medyczny Grupy w klinice sk:n wyjaśnia, że laserowe usuwanie włosów działa poprzez wysyłanie światła lasera przez pigment we włosach. "To (światło) zamienia się w ciepło, które uszkadza mieszek włosowy i cebulkę." Stwierdziłem, że jest to szybki, ostry ból, który bardziej bolał mnie na cieńszej skórze w okolicach nosa, brody i skroni. Na szczęście zastosowane na mnie lasery miały mechanizm chłodzący (w zasadzie ciągły podmuch zimnego powietrza w miejscu, w którym laser był skierowany), co naprawdę pomogło. Bardziej bolało mnie również, gdy podniosła się temperatura mojego ciała z powodu biegania przez miasto, aby zdążyć na czas na wizytę. Ciepło + ciepło = ouchies. Więcej na ten temat później.

2. CIERPLIWOŚĆ SIĘ OPŁACA

Dwa lub trzy tygodnie po pierwszym zabiegu widać różnicę, a 8 -12 zabiegów, aby uzyskać pełny wynik.

Zaczęłam widzieć prawdziwe rezultaty po 2 zabiegach lub 8 tygodniach. Musisz także regularnie umawiać się na spotkania, ponieważ mieszki włosowe są w różnych fazach wzrostu, więc chcesz mieć pewność, że każdy z nich ma szansę na utknięcie.

3. MUSISZ UŻYĆ TRYMERA DO WŁOSÓW/GOLENIA OBSZARU PRZED LASEREM (TO SAMO DOTYCZY MAKIJAŻU)

Laser może reagować z włosami na powierzchni skóry, co spowoduje pewne podrażnienia i może straszny zapach spalonych włosów, które poznałem z pierwszej ręki, yay. Na szczęście dla mnie, wiedziałam, że całe "golenie = grubsze, ciemniejsze włosy" było naprawdę powszechnym mitem o pięknie.

4. TO NAPRAWDĘ CAŁKIEM SZYBKI PROCES

Wchodzę na spotkania z całą twarzą, a one trwają tylko 20 minut, w tym szybki czat i usuwanie makijażu na początku. Pewnie, musiałam ponownie nałożyć makijaż, ale przynajmniej mogłam potem wyjść. Priorytety.

5. NIE MOŻESZ POTEM CHODZIĆ NA SIŁOWNIĘ

Ciepło z lasera pozostaje w skórze przez 24 godziny, więc nie ma siłowni, sauny, gorących pryszniców, dostajesz go. Jeśli to zrobisz, ryzykujesz stworzenie pięknego, ciepłego środowiska, w którym bakterie mogą się rozmnażać i dawać plamy.

6. PRZYGOTUJ SIĘ NA POWAŻNE MYŚLENIE O SŁOŃCU

Twój dermatolog doradzi Ci, co jest dla Ciebie najlepsze, ale być może będziesz musiał unikać opalania się i ekspozycji na słońce tak bardzo, jak to możliwe przed i po zabiegu. Również jeśli masz opaleniznę, musisz poczekać, aż zniknie, zanim rozpoczniesz leczenie. Ponownie, Twój dermatolog skontaktuje się z Tobą w sprawie zbliżających się wakacji, aby upewnić się, że nie masz zbliżającego się wakacji, które mogłyby wpłynąć na czas kolejnej wizyty. Trzymajcie się z daleka.

7. LECZENIE LASEROWE MOŻE W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH SPOWODOWAĆ WIĘKSZY WZROST

To prawda, poszczególne rodzaje włosów mogą być stymulowane do dłuższego i grubszego wzrostu. Ale nie martw się, jeśli włosy nie są odpowiednie, twój dermatolog da ci znać.

8. MOŻESZ POTRZEBOWAĆ ZMIENIĆ SWÓJ REŻIM URODY I PRODUKTY

Należy unikać peelingów, kremów glikolowych i retinolowych 2 dni przed i po zabiegu. Zaczęłam też używać mgiełek do twarzy i dodałam dodatkowe nawilżacze do mojego reżimu, ponieważ było mi trochę bardziej sucho. Zaleca się, aby przez okres 2 tygodni przed i po użyciu lasera unikać peelingów chemicznych i podobnie odczekać 1-2 tygodnie przed użyciem sztucznej opalenizny.

9. LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA MA WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ ZALETĘ

Zaskoczony nauczyć się lasera może rzeczywiście pomóc z drażniącym AF wrastających włosów. "Oprócz jaśniejszej, gładszej skóry i trwałej redukcji owłosienia, depilacja laserowa szczyci się również korzyści, w tym pomoc w redukcji wrastających włosów i mniej podrażnień skóry. Dzieje się tak, ponieważ zabieg ten zachęca do prostego wzrostu włosów", powiedziała Lisa Mason, szefowa działu medycznego sk:n.

10. NIE MOŻESZ OSKUBAĆ, FARBOWAĆ CZY WOSKOWAĆ WŁOSÓW

Skubanie, woskowanie i wybielanie utrudniają ten proces. Jeśli chcesz być bezwłosy przez cały czas trwania procesu golenia, przejdź na trasę golenia. Będziesz potrzebował tych wskazówek, aby każde golenie trwało dłużej.

11. TO DZIAŁA NA WSZYSTKIE ODCIENIE SKÓRY

Włosy muszą być tylko na tyle ciemne, aby można było je narysować za pomocą lasera. sk:n używaj długo pulsujących laserów NDYAG - które są bezpieczniejsze w leczeniu przebarwień lub ciemniejszych odcieni skóry.

12. MOŻE BĘDZIESZ MUSIAŁ WRÓCIĆ DO LECZENIA UZUPEŁNIAJĄCEGO

Większość ludzi zgłasza 90% trwałe zmniejszenie porostu włosów, ale wahające się hormony mogą spowodować odrastanie włosów. 

Zobacz również oryginalne pomysły na fryzury męskie. Więcej na https://styl.fm/fryzury/meskie >>

Story Page