9 Rzeczy, o których warto wiedzieć przed zrobieniem botoksu

Można powiedzieć, że mam obsesję na swoim punkcie, choć nie w sposób, który pozwala mi poruszać się po świecie czując się szczególnie swobodnie z tym, czym obdarzyła mnie natura. Raczej zawsze jestem w ciągłym stanie samorozwoju. Podobnie jak terapeutka, która nie jest w stanie skorzystać z własnych rad, widzę innych - duże nosy, małe nosy, długie włosy, szorstkie włosy, kręcone ciała, leniwe ciała - i często zazdroszczę im ich uderzającej marki piękna. Ale jeśli chodzi o mnie, to dość rzadko zostawia się go samego.

Jeszcze kilka lat temu moje zaangażowanie w próżność było czysto powierzchniowo-keratynowe zabiegi, dermaplaning domowy, gorące narzędzia, serum, suplementy, szwajcarski Kriss przeczyszczający twarzy - nigdy nie poszedłem pod nóż, eksperymentowałem z wypełniaczami skórnymi, ani nie wydałem żadnych legalnych pieniędzy na jedną zmianę. Nie dlatego, że jestem przeciwny (pochodzę z rodziny dumnych adwokatów chirurgii plastycznej), ale dlatego, że nigdy nie przyszło mi do głowy, że nie musiałem czekać aż skończę 60 lat, aby dostać się na pełną windę, że po drodze mogę robić małe poprawki.

Skupiłam się na ustach, ponieważ - prawdę mówiąc - byłam hiperświadoma specyficznego standardu piękna, które zaczęło przenikać i wyprzedzać kulturę popularną, i znalazłam się w samym środku. Z każdą Insta-girl, która przewinęła się w górę, tym bardziej moja twarz zaczynała wydawać się zbyt przechodnia, zbyt niespokojna, zbyt szczerze naturalna. Wielkie, poduszkowate, fałszywie wyglądające usta były wszędzie, nawet na dziewczynach prawie dwie dekady młodszych ode mnie, a ja chciałem w nich uczestniczyć.

W następnym roku zrobiłam dwa razy powiększanie ust, przez dwóch różnych lekarzy z certyfikatem zarządu. Za pierwszym razem byłam bardzo rozczarowana - poszłam na burzliwą, fantazyjną praktykę, na którą przychodzą niektóre z moich przyjaciółek kosmetyczek - i poczułam się, jakbym wzięła 900 dolarów i podrzuciła je na wiatr, w stylu Samanthy Jones. Lekarz nic mnie nie pytał i wydawał się być rozkojarzony, a ja odszedłem czując się oszukany i nieszczęśliwy. Nie było żadnej różnicy, a powiedziano mi, że mogę zapłacić za więcej, gdybym chciała go zobaczyć.

Lekarz numer dwa - dr Michele Green, dermatolog z Nowego Jorku i autorka raportu RealSelf - zdała sobie sprawę, że pierwsza runda mogłaby być bardziej udana, gdybym była asertywna w kwestii tego, czego chcę. Od razu powiedziałem Green, że chcę zobaczyć zauważalną różnicę, a ona spędziła czas zarówno badając moją twarz, jak i zadając mi pytania.

Zdecydowaliśmy się na jedną strzykawkę Juvedermu, którą miałem rok wcześniej, chociaż Green skoncentrował to wszystko w moich ustach, podczas gdy poprzedni lekarz używał niektórych w skórze wokół ust. Więcej na ten temat poniżej, jak również kilka innych ważnych informacji, które dostałem od Greena. Jeśli myślisz o wypełniaczu do ust, przeczytaj to najpierw, żebyś wyszedł z dokładnie tym, po co przyszedłeś.

Musisz przygotować się do tego w sposób przemyślany

I za pierwszym razem, nie zrobiłem tego. Pierwszym krokiem, według Greena, jest podjęcie decyzji, jak bardzo realistycznie chcesz mieć duże usta. Znaczy, długo i ciężko zastanawiać się, czy naprawdę chcesz przejść od cienkiej do Lisy Rinny za jednym zamachem. To będzie oczywiste. "Naprawdę, naprawdę nie chcesz, aby [twoje usta] były przepełnione, a łatwiej jest mieć za mało niż za dużo", powiedział Green. Ale jeśli wiesz, że chcesz od razu dostrzec prawdziwą różnicę, to na tobie spoczywa odpowiedzialność za to, by to powiedzieć - zwłaszcza, że większość lekarzy woli, by ich praca wyglądała nadprzyrodzenie.

Fizycznie, Green sugeruje powstrzymanie się od aspiryny, Motrin, Aleve, oleju rybnego, multiwitamin i witaminy E przez około tydzień przed wizytą, ponieważ każdy z nich może działać jako rozcieńczalnik krwi i przyczynić się do siniaków po wstrzyknięciu.

Zostaw zdjęcie Kylie w domu

Profesjonalne jury decyduje o tym, czy powinieneś zabrać ze sobą zdjęcie na spotkanie. Niektórzy lekarze to lubią, a inni nie. Zielony jest w tym ostatnim obozie, lubiącym przynosić zdjęcie do salonu fryzjerskiego - możesz pokazać swojemu fryzjerowi, co chcesz, ale Twój typ włosów może tego nie osiągnąć, więc wtedy wychodzisz rozczarowany. "Każda anatomia jest inna, a każda twarz ma inny kształt", powiedziała. Lepiej wyjaśnij, co myślisz, że chcesz, i pozwól lekarzowi pracować z konfiguracją ust, aby to osiągnąć.

(Mimo to, kiedy wspomniałem o efekcie Kylie do Green, potwierdziła, że jest on całkiem prawdziwy wśród kobiet w każdym wieku. "Wszyscy przychodzą prosić o jej usta", powiedziała mi. "Oni wszyscy mówią, "Chcę usta jak Kylie." Zrób z tego co chcesz.)

Każdy wypełniacz może osiągnąć różne rzeczy

Minęły czasy, kiedy kobiety miały tylko kolagen jako opcję. W jego miejsce pojawiło się wiele różnych wypełniaczy skórnych, które są oparte na kwasie hialuronowym, substancji występującej naturalnie w naszym organizmie, silnie przyciągającej wodę i wiążącej się z wilgocią. Nie wspominając o tym, że substancja jest dość odporna na guzy i wyboje - poczułem kilka zaraz po nich, ale szybko się wyrównały.

Wybór typu najlepiej pozostawić lekarzowi w zależności od potrzeb, ale smorgasbord jest ogromny. Na przykład, Green mówi, że młodzieńczy, poduszkowy, obszerny wygląd najlepiej osiągnąć z Juvederm, podczas gdy ona używa Restylane do "Mam usta trochę pełniejsze, ale nikt tak naprawdę nie będzie wiedział" vibe, dzięki jego mniejszych cząstek. Jeśli jesteś starszy, "zawsze robię Volbellę, co jest dobre, aby wypełnić linie wokół twarzy", powiedziała.

Insta-look nie jest tani

Wszyscy jesteśmy nieustannie zalewani obrazami kobiet z naprawdę, naprawdę wielkimi ustami, ale nie miałam pojęcia, ile pieniędzy potrzeba, aby to osiągnąć. Jedna sztuka, czyli strzykawka Juvederma, której użyliśmy, jest technicznie mniej niż łyżeczka materiału, ale została rozprowadzona w sposób, który sprawił, że moje wyniki były bardziej widoczne niż za pierwszym razem, ale nie dramatyczne.

Kiedy zapytałem Green, ile wypełniaczy dostają dziewczyny, które widzę w mediach społecznościowych, ona bez wahania powiedziała dwie do trzech strzykawek, jeśli nie więcej. Biorąc pod uwagę każdy zegar w cenie od 400 dolarów do 1000 dolarów, w zależności od lokalizacji i praktyki, zacząć oszczędzać teraz.

Filler nie jest wieczny

Szczerze mówiąc, chciałbym, żeby tak było. Według Greena, zależy to od wybranej formuły, ale najczęściej trwa około sześciu miesięcy do roku. Oznacza to, że jeśli podobają ci się początkowe wyniki, zrób mnóstwo zdjęć, bo z czasem zanikają. Jeśli chodzi o wszystko, co można zrobić, aby przedłużyć wypełniacz, to naprawdę nie ma wiele, ponieważ każdy metabolizuje inaczej.

Opieka pooperacyjna jest minimalna

Po zastrzyku, twoje życie może zostać wznowione - pomimo niektórych artykułów podżegających do strachu, które możesz znaleźć w sieci. Według Greena jedyną rzeczą, od której powinieneś trzymać się z daleka, jest aspiryna. Możesz nawet wznieść toast za swój nowy wygląd kieliszkiem lub dwoma winami. "Niektórzy mówią, że nie powinno się pić alkoholu przed napełnieniem, bo można się posiniaczyć, ale nie widziałam po tym wielkiej różnicy", powiedziała. Jeśli chodzi o lód, po nałożeniu wypełniacza lekarz nałoży na usta zimny okład i zachęci cię do częstszego stosowania, jeśli czujesz ból, ale nie ma potrzeby godzinnego siedzenia z nim. Prawdziwa opuchlizna zmniejsza się za dzień lub dwa.

Inna rzecz, którą obaj lekarze zasugerowali, że ma to sens: nie pić ze słomy zaraz po zastrzykach i nie pić gorących płynów - nadal będziesz zdrętwiały i możesz się poparzyć. Ouch.

Stopniowe tempo leczenia jest możliwe

Mimo, że powiedziałem Green to, co chciałem, ona nadal nalegała na uratowanie trochę Juvedermu z mojej strzykawki, aby dodać później, jeśli będę chciał. "Żyj z tym, co ci dałem przez dwa tygodnie", powiedziała mi. Oczywiście sprintowałem z powrotem po moje resztki, ale jeśli czujesz się zdenerwowany lub niepewny, zapytaj swojego lekarza, czy możesz stopniowo wykorzystać to, za co zapłaciłeś.

Opuchlizna zależy od osoby

Dla mnie były lekkie siniaki, które zdarzają się naturalnie - głównie wokół górnej części wargi, która jest wrażliwa - ale jeśli zastosujesz się do zaleceń lekarza (użyj lodu, nie ma motryny, ogranicz spożycie alkoholu, nie dotykaj i postaraj się pozostać i położyć się podparty na kilka godzin po zabiegu), powinno być dobrze. Jednak każde ciało jest inne, więc trudno jest przewidzieć, czy po zastrzykach z ust pojawią się jakieś siniaki.

A jeśli jesteś naprawdę niezadowolony z wyniku?

"Wracasz i masz to rozpuszczone", powiedział Green. "Wszystkie wypełniacze, których ludzie używają teraz - Restylan, Belotero, Volbella, Voluma, Juvederm - wszystkie są oparte na kwasie hialuronowym, więc wszystkie mogą rozpuścić się z hialuronidazą", enzymem, który szybko i bezpiecznie topi kwas hialuronowy.

Sześć miesięcy po tym, jak zobaczyłem Greena, moje usta wciąż wyglądały zabójczo. Zauważyłem nieznaczny spadek objętości - całkowicie przewidywalny, biorąc pod uwagę ramy czasowe. Pewnie widzisz to na powyższych zdjęciach, więc prawdopodobnie wkrótce dostanę kolejną rundę. Nie obrażę się, jeśli pan zauważy. W rzeczy samej, mam nadzieję, że tak.

Story Page