Chirurgiczne i niechirurgiczne sposoby na powiększenie ust

W dzisiejszych czasach kobiety i mężczyźni pragną pełniej wyglądających ust. Gwiazdy takie jak Kylie Jenner i Bella Thorne uczyniły pełniejsze usta "w" wyglądem. Jaka jest procedura "przejdź do", aby uzyskać pełniejsze usta? Czy powinienem dostać wypełniacze do ust czy implanty do ust? Prawdziwe pytanie brzmi, czy chcesz tymczasowego czy stałego rozwiązania w zakresie powiększania ust?

Wypełniacze do ust, takie jak Juvederm, to seria zastrzyków, które kształtują i upiększają usta. Wypełniacze do ust są tylko półtrwałym rozwiązaniem. Implanty ust, podobnie jak implanty Permalip, są miękkimi, pełnymi silikonowymi implantami w kształcie naturalnej wargi. Implanty Permalip są dostępne w kilku różnych rozmiarach. Ponieważ implanty Permalip są ciałem stałym, a nie cieczą, ten rodzaj silikonowego implantu nie wycieknie ani nie pęknie. Implanty Permalip są trwałym rozwiązaniem w zakresie powiększania ust.

Wypełniacze do ust

Wypełniacze do ust są wstrzykiwane do górnej i dolnej wargi. Istnieje kilka różnych rodzajów wypełniaczy do ust, w tym Juvederm, Restylane, Voluma i Perlane. Powiększanie ust jest zabiegiem wykonywanym w biurze. Podczas konsultacji lekarz oceni Twoje usta i ogólną równowagę twarzy. Lekarz zrobi zdjęcia twoich ust, aby określić ich symetrię i kształt. Następnie lekarz określi, które obszary ust muszą być pełniejsze i bardziej pulchne.

Do tymczasowego powiększania ust zaleca się stosowanie Juvederm Ultra Plus, ponieważ ten wypełniacz zawiera lidokainę. Lidokaina jest lekiem odrętwiającym. Po ustaleniu przez lekarza, ile i gdzie wstrzyknąć wypełniacz do ust, jesteś gotowy do działania.

Zabieg powiększania ust za pomocą wypełniacza trwa około piętnastu do trzydziestu minut. Powiększanie ust jest szybkim zabiegiem, który można wykonać nawet podczas przerwy obiadowej. Pacjent może wrócić do domu w dniu zabiegu. Koszt zabiegu wynosi od 600$ do 800$ za strzykawkę. Ponieważ wypełniacze do ust trwają tylko sześć do ośmiu miesięcy, augmentacja wypełniaczy do ust jest tylko półtrwałym rozwiązaniem.

Implanty wargowe

Alternatywą dla tymczasowych wypełniaczy do ust jest zastosowanie implantów, które są bardziej stałym rozwiązaniem. Podczas konsultacji ust lekarz określi, jaki rozmiar implantu będzie najlepszy. Wprowadzenie implantu Permalip jest zabiegiem wykonywanym w gabinecie. Po pierwsze, skóra jest sterylizowana wokół obszaru operacyjnego. Następnie usta są znieczulone. Gdy usta są zdrętwiałe, wykonuje się nacięcie w każdym kąciku ust.

Tunel w wardze jest tworzony za pomocą narzędzia zwanego zakrzywionym zaciskiem aligatora. Tunel wargowy dokładnie dopasowuje się do kształtu wargi. Gdy zakrzywiony zacisk aligatora dotrze do końca tunelu, zacisk otwiera się. Implant jest chwytany i wciągany do tunelu wargowego. Implant jest umieszczony pod tłuszczem wargowym i nad mięśniami wargowymi. Po założeniu implantów, nacięcia są zamykane jednym lub dwoma wchłanialnymi szwami.

Czas trwania zabiegu wszczepienia implantu wynosi około trzydziestu minut, a w dniu zabiegu pacjent może wrócić do domu. Koszt tej procedury wynosi od 2 000 do 4 000 dolarów.

Wszczepienie tłuszczów

Inną alternatywą dla sztucznych wypełniaczy i implantów jest wykorzystanie własnej tkanki do powiększania ust. Używanie własnej tkanki do powiększania ust nazywane jest autologicznym powiększaniem ust. Transfer tłuszczu jest jednym z rodzajów autologicznej powiększenia wargi i jest kolejną świetną opcją dla powiększenia wargi. Podobnie jak w przypadku wypełniaczy do ust, transfer tłuszczu do ust jest zabiegiem wykonywanym w biurze. Transfer tłuszczu do ust odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Podczas przenoszenia tłuszczu na usta, tłuszcz jest zbierany z brzucha (wokół pępka), oczyszczany i przenoszony na usta. Transfer tłuszczu do ust trwa około sześćdziesiąt do dziewięćdziesięciu minut. Pacjent może wrócić do domu w dniu zabiegu. Usta powiększone o tłuszcz pozostają pulchne przez pięć lat lub dłużej. Koszt tej procedury wynosi od 3 000 do 6 000 dolarów.

Szczepienie tkanek

Istnieje inny rodzaj autologicznej powiększenia warg. Oprócz wykorzystania tłuszczu do powiększania ust, do powiększania ust można użyć kawałka własnej skóry lub skóry właściwej. Podczas tego typu autologicznej powiększenia ust skóra jest usuwana z dolnej części żołądka. Czasami blizna po cięciu cesarskim może zostać wycięta i użyta do powiększenia wargi. Czasami skóra usunięta podczas liftingu twarzy może być wykorzystana do powiększenia ust.

Po resekcji skóry usuwana jest jej górna warstwa (naskórek). Pozostały kawałek skóry jest paskiem skóry właściwej i zwijany w kształt cygara. Ten kawałek skóry właściwej jest następnie wkładany do ust. Ten rodzaj autologicznej powiększenia ust jest również zabiegiem wykonywanym w gabinecie i może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu przeniesienia skóry na usta wynosi od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu minut. Pacjent może wrócić do domu w dniu zabiegu. Twoje usta powinny zachować swój kształt i objętość przez pięć lub więcej lat. Koszt tej procedury wynosi od 3 000 do 6 000 dolarów.

Gotowy, by poderwać usta?

Niezależnie od tego, czy są to zastrzyki z warg, czy implanty warg, pacjenci zauważą znacznie więcej oblepionych warg. W przypadku wszystkich zabiegów powiększania ust pacjenci będą mogli od razu zobaczyć ich wyniki. Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć podróż w kierunku powiększania ust, upewnij się, że używasz narzędzia ASPS Find a Plastic Surgeon do stworzenia listy licencjonowanych chirurgów plastycznych w Twojej okolicy.

Story Page