Kosmetyki mineralne - czy naprawdę warto?

Opinie na temat kosmetyków mineralnych są raczej podzielone. Zwolennicy twierdza, że dają one między innymi doskonały naturalny efekt i będą lepsze w czasie ciepłych dni. Ci, którzy są ich przeciwnikami mówią, że mogą one między innymi podkreślać niedoskonałości cery, dlatego nie będą się u wszystkich sprawdzać. nie zmienia to jednak faktu, że obecnie są one coraz bardziej popularne i coraz lepiej się sprzedają.

Co więc się za nimi kryje?

Kosmetyki mineralne a kosmetyki tradycyjne

Producenci kosmetyków mineralnych starają się nas przekonywać o tym, że te składniki, które używane są w procesie produkcji są mocno rozdrobnione i dzięki temu można mówić o przełomie w przemyśle kosmetycznym. Środki na bazie minerałów maja być bardziej naturalne. Chemicy kosmetyczni jednak są sceptyczni do takich określeń. Przypominają nam, że tak naprawdę wszystkie dostępne obecnie w sklepach kosmetyki są mineralne i maja wszystkie takie same składniki. Reklamy nam sugerują coś innego, ale te składniki w kosmetykach mineralnych nie pojawiają się spod ziemi, ale w większości przygotowywane są w laboratoriach.

Dlatego tutaj nie w tym co jest w kosmetykach będzie różnica ale będzie to związane z tym czego w takich kosmetykach nie ma. Przede wszystkim w kosmetykach mineralnych nie będzie takich składników jak substancje konserwujące, olej mineralny, barwniki chemiczne, substancje zapachowe, barwiące czy też parabeny. Te wspominane tutaj składniki mogą mieć działanie podrażniające skórę. Dlatego właśnie dermatolodzy szczególnie polecają kosmetyki mineralne, w których nie będzie tych właśnie składników. Nie mają one wpływu negatywnego między innymi na skórę trądzikowa.

Skutki stosowania kosmetyków mineralnych

Należy pamiętać, że nawet najlepsze kosmetyki mineralne nie będą nam w stanie zastąpić wszystkich kosmetyków, dlatego oczywiście warto podejść do tego racjonalnie i szukać takich kosmetyków, które akurat dla nas będą odpowiednie i sprawdzą się rzeczywiście najlepiej. Zalety kosmetyków mineralny są nieco wyolbrzymione przez producentów, którzy liczą oczywiście na dobrą reklamę. Z drugiej strony jednak przeciwnicy także będą nieco przesadzać. Nie tak dawno pojawiła się informacja od tych przeciwników, że składniki mogą dostawać się w głąb skóry i z tego powodu będą niebezpieczne reakcje. Jednak jest to abstrakcyjne stwierdzenie. Na pewno trzeba zobaczyć, że obecnie dostępne kosmetyki mineralne to już całkiem sporo różnorakich produktów. znajdziemy tam pudry sypkie, róże, bronzery, cienie do powiek a także pomadki czy płynne podkłady.

W miarę jak zwiększa się gama produktów do listy składników napływają kolejne produkty, które są używane. Jeśli patrzy się na skład produktów to coraz częściej można niestety zauważyć, że są one sobie bardzo bliskie. To z czego producenci kosmetyków mineralnych i reklamowali to bardzo mocno teraz znów do składu te produkty wracają.

Dlatego tak naprawdę można mówić czy jest już różnica między takimi produktami?

Jeśli chcemy rzeczywiście wybrać dobry mineralny kosmetyk szukajmy takiego, w którym lista składników będzie bardzo krótka.

Story Page