Kosmetyki ekologiczne a szkodliwe substancje w konwencjonalnych preparatach cz. IV

ECOCERT Jeśli będziemy kupować produkty z certyfikatem ECOCERT można mieć pewność, że ich czystość ekologiczna jest potwierdzona.

Firma ECOCERT SA jest to uznana jednostka kontrolująca i wydająca certyfikaty, które potwierdzają spełnienie wymogów dla produktów ekologicznych. Od 2002 roku ECOCERT zajmuje się kontrolowanie jakości kosmetyków ekologicznych. ECOCERT ma swoje przedstawicielstwo we Francji, Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii. Zajmują się oni wydawaniem certyfikatów i prowadzeniem kontroli nad firmami. Wykonuje się także usługi w zakresie kontrolowania i certyfikacji w około 70 innych krajach.

ECOCERT wyróżnia dwa rodzaje kosmetyków:

Kosmetyk naturalny powinien zawierać minimum 95% składników pochodzneia naturalnego, zawiera jedynie około 5% składników syntetycznych.

Kosmetyk naturalny i ekologiczny (natural and organic cosmetic) – będzie zwierał minimum 95% składników pochodzenia naturalnego i w tym również 50% składników z upraw ekologicznych.

Możne się znaleźć nie więcej niż 5% składników syntetycznych. ECOCERT wymaga, by na każdym produkcie była podana ilość składników pochodzenia naturalnego ilość składników z upraw ekologicznych. ECOCERT definiuje także produkty ekologiczne jako: Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego z wyjątkiem produktów, które są dostarczone naturalnie tak jak miód czy mleko Nie są testowane na zwierzętach Nie będą zawierać składników modyfikowanych genetycznie, emulgatorów PEG Rośliny do produkcji muszą pochodzić z ekologicznych upraw bez nawozów sztucznych i pestycydów.

Produkowane są i magazynowe w ścisłej kontroli Nie będą zawierać syntetycznych substancji zapachowych oraz barwiących a także syntetycznych antyoksydantów, tłuszczów, olejów i syntetycznych silikonów. Nie powinno być w ich składzie również takich składników jak te pozyskiwane z przemysłu petrochemicznego. Jest więc sporo tych różnych elementów, na które ECOCERT będzie zwracał swoją uwagę przy ocenie tych produktów jakie będą wprowadzone do sprzedaży.

Story Page